Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Eski Usul Gerçek Sızma

Düşük Asit | Filtresiz

Eski Usul Gerçek Sızma

Soğuk Sıkım Erken Hasat

Eski Usul | Gerçek Sızma

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Soğuk Sıkım Zeytinyağı zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile elde edilmiş üstün kalitede natürel sızma zeytinyağı'dır. Özenle seçilmiş zeytinlerden üretilmiştir. Serbest asitlik oranı %0.8 den azdır. Sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilebileceği gibi, her türlü salata, meze ve sıcak yemeklerde kullanıma uygundur.

Zeytinler genç köylü kızlarımızın maharetli elleri ile tek tek sabırla toplandı, hiç bekletilmeden zeytin sıkım tesisine taşındı ve yine hiç bekletilmeden ve el değmeksizin modern zeytin sıkma ünitelerinde 27 oC ‘yi geçmeyecek şekilde yani soğuk sıkım yöntemiyle sıkıldı. Paslanmaz çelik tanklarda dinlenmeye alınan bu meyve suyuna eşdeğer zeytinyağlarının asit derecesi sadece 0,5-07 arasında değişmektedir. Tamamen berrak hale ise toprak ve karton yerine en doğal yöntem olan pamuk filtrelerden el işçiliği ile süzülmek suretiyle teneke veya şişelere doldurulmuştur. Bu zeytinyağını diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise; tek çeşit Ege ve aile zeytinliklerinden elde edilmesidir.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı nızı tatmadan önce koklamanızı ve içindeki yeşil çimen, yüzlerce  bitki karışımının kokusunu duymalı, daha sonra bir miktarını ağzınızın her tarafında dolaştırıp o eşssiz lezzetleri, meyvemsiliği ve taze zeytinyağlarından gelen hafif yakarlık ve kadifemsi meyve acılığını hissetmelisiniz. Genziniz de duyacağınız bu yakarlık erken hasat yeşilde en fazla olmak üzere muhteşem bir uyum içinde hissedilmektedir.

İletişim

Sızma Zeyitinyağı

Üretim

Zeytinyağımız kendi fabrikamızda Bayındır bölgesi, Memecik cinsi zeytinlerinden üretilmektedir.

Sızma Zeyitinyağı

Toplama

Zeytinyağı ürünlerimiz, zeytinlere zarar vermemek için el ile ve modern tekniklerle toplanmaktadır.

Sızma Zeyitinyağı

Paketleme

Zeytinyağı ürünlerimiz 5 Litrelik tenekelere özenle paketlenmektedir.

Sızma Zeyitinyağı

Gönderim

Zeytinyağı ürünlerimiz anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile kapınıza kadar gönderilmektedir.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı
Eski Usul Gerçek Natural Sızma Zeytinyağını,
hiçbir aracı kullanmadan (doğrudan imalattan) son tüketiciye ulaştırıyoruz.

TOP